Rekonštrukcia malej kúpeľne a kedy je na ňu ten správny čas?

Kúpili ste si starší rodinný, dom, byt alebo chatu, ktorých kúpeľňa je ešte stále v pôvodnom stave? V takom prípade je najlepším riešením danú kúpeľňu prerobiť hneď po tom, ako nehnuteľnosť odkúpite. S rekonštrukciou starších kúpeľní netreba čakať pridlho, keďže ich súčasti môžu byť staršie, než je ich doba životnosti, a tým pádom je vysoká šanca výskytu rôznych porúch. Rekonštrukcia malej kúpeľne je spôsob, ako možným poruchám predídete. Počas kompletnej rekonštrukcie vašej kúpeľne bude zrenovovaná každá jej súčasť, čo zabezpečí, že jej rekonštrukcia nebude potrebná najbližších 15 alebo aj viac rokov.  

Kompletná alebo čiastočná rekonštrukcia?

Rekonštrukcia malej kúpeľne má svoje výhody
Rozpočet na rekonštrukciu malej kúpeľne

Zvažujete či sa rozhodnúť pre kompletnú alebo len pre čiastočnú rekonštrukciu malej kúpeľne? Pokiaľ bývate v novostavbe a radi by ste zmenili len niektoré súčasti vašej kúpeľne, akými sú napríklad obklady či dlažby, určite nie je potrebné, aby ste sa pustili do kompletnej prerábky a bude pre vás postačujúca čiastočná rekonštrukcia malej kúpeľne. Tento typ rekonštrukcie je však vhodný len vtedy, pokiaľ vaša kúpeľňa už bola prerobená alebo pokiaľ bývate v novostavbe. Ak máte kúpeľňu, ktorá nebola prerobená už vyše 15 až 20 rokov, odporúčame, aby ste zvážili jej kompletnú rekonštrukciu. Počas kompletnej rekonštrukcie malej kúpeľne budú vymenené obklady, všetky sanitárne zariadenia, vymaľované steny a podobne. Vďaka kompletnej prerábke tak nemusíte vykonávať rôzne práce osobitne, ale všetko bude vykonané naraz, čo vám ušetrí ako čas, tak aj námahu s upratovaním, ktoré by bolo potrebné po každej osobitne vykonávanej prerábke. 

Kúpeľňa podľa vašich predstáv

Výhodou rekonštrukcie malej kúpeľne je hlavne tá, že svoju kúpeľňu si môžete navrhnúť plne podľa vašich predstáv. Pokiaľ ste sa nasťahovali do novej domácnosti, v ktorej je kúpeľňa, ktorá vám nevyhovuje či už z praktických dôvodov, alebo nie ste spokojní s jej vzhľadom, jej rekonštrukcia pre vás bude tým najlepším riešením. Vďaka kompletnej rekonštrukcii malej kúpeľne môžete zmeniť každý jeden z jej komponentov plne podľa svojich predstáv a potrieb, čo zahŕňa napríklad výmenu vane za sprchový kút alebo kompletnú zmenu dizajnu. Pokiaľ máte záujem o rekonštrukciu malej kúpeľne, obráťte sa na odborníkov na webovej stránke https://www.moja-rekonstrukcia.sk/.