Čo by ste mali vedieť o pestovaní pšenice?

Pestovanie pšenice nie je nič náročné, v tomto článku vám priblížime kedy by sa pšenica mala sadiť, a to podľa jej druhu a takisto si priblížime aj kedy začína žatva pšenice. Pšenica je vhodná na väčšie polia, teda skôr pre tých, ktorí majú veľké nevyužité polia, avšak ak si chcete vypestovať pšenicu doma, napríklad v kvetináči, len tak pre radosť, môžete sa do toho pustiť, pretože pšenica nie je na pestovanie vôbec náročná.

Kedy začať so sadením pšenice?

Pšenica sa pridáva aj do piva
Vhodné obdobie na sadenie pšenice

Odpoveď na otázku kedy začať so sadením pšenice nebude od nás jednoznačná, pretože existujú dva najznámejšie typy pšenice, a teda každý druh pšenice sa sadí v inom období. Pšenica sa delí na pšenicu ozimnú a jarnú pšenicu. Ozimná pšenica sa začína sadiť od jesene a približne tak do mája. Ak chcete sadiť v inom období, je potrebné si zadovážiť pšenicu jarnú, ktorá sa sadí na jar.  K tomu aby ste vypestovali pšenicu nepotrebuje nič špeciálne, potrebujete osivo na sadenie a kvalitnú pôdu, ktorá pripomína kompost, teda pôdu, ktorá je riadne a kvalitne pohnojená. Sadenie pšenice vyzerá potom nasledovne, osivo pšenice porozhadzujete rovnomerne po priestore, kde idete pšenicu zasadiť a následnej ju opatrne a jemne prehrabete tak, aby sa zakryla pôdou. Pšenica nie je vôbec náročná na pestovanie, ani na starostlivosť, jediné čo potrebuje je dostatok vody, teda ak náhodou je obdobie tepla, určite zabezpečte dodatočné polievanie pšenice.

Kedy sa začína žatva?                             

Žatva je obdobie, kedy sa zbiera úroda, ktorá nám vyrástla, teda prichádza obdobie, vďaka ktorému uvidíme, akú máme úrodu a ako sme sa o naše obilniny starali. Pšenica dozrieva počas jesene a vtedy prichádza na rad aj žatva. Žatva prebieha v rôznych intervaloch a je pri nej veľmi dôležité dbať na to, aby sa zbieraná úroda nepoškodila. Keď prebehne žatva začína sa obdobie prípravy a výroby pšeničnej múky. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako pestovať pšenicu, alebo jednoducho sa chcete dozvedieť viac o pšenici, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.osivo.sk,  kde nájdete veľké množstvo zaujímavých rád, tipov, či dôležitých informácii.