Kotol na drevo v hlavnej úlohe s radiátormi, ale aj s podlahovým kúrením

Spôsobov, ako vykurovať rodinné domy je mnoho, existujú spôsoby, ktoré sú ekologickejšie, menej ekologickejšie, ktoré šetria finančné prostriedky, či tie, ktoré majú vyššie náklady. Vykurovanie pri ktorom sa používa kotol na drevo je zlatou strednou cestou, pretože nezaťažuje životné prostredie a zároveň je jedným z najlacnejších spôsobov vykurovania rodinných domov.

Ako funguje kotol na drevo?

Kotol na drevo a jeho cena
Alternatívy kotla na dreva

Ak ste sa rozhodli vykurovať prostredníctvom kotla na drevo, priblížime vám, ako takéto vykurovanie vyzerá. Kotol na drevo je určený na tuhé palivo ako je drevo, pelety, či brikety, samozrejme ide aj o to, aký typ kotla máte. Vykurovanie pomocou tohto kotla je možné napojiť či na radiátory, ale aj na podlahové kúrenie, teda nie ste v ničom limitovaní. Podľa typu kotla potom záleží aj na samotnom vykurovaní, ak máte kotol so zásobníkom, kotol si bude spaľovací materiál brať sám, ak nemáte zásobník, je potrebné aby ste teplo korigovali vy ručným prikladaním do kotla. Ak máte splyňovací kotol na drevo, budú vaše náklady na vykurovanie ešte nižšie, pretože tento typ kotla šetrí energiu tým, že pri spaľovaní drevo vytvára drevo plyn, ktorý v záverečnej fáze taktiež spaľuje, teda efektívnejšie tvoríte teplo, či využívate zdroje.

Vedeli ste, že na kvalitný kotol môžete dostať aj dotáciu?

Európska únia má v záujem podporovať u obyvateľov krajín ekologickejšie myslenie, ktoré podporuje rôznymi dotáciami z projektu Zelená domácnostiam. Tento projekt je určený aj na vykurovanie domácnosti, kde si každý, kto vykuruje pomocou ekologických zariadení môže požiadať o dotáciu na zariadenie, ktoré používa. Napríklad na kotol na drevo viete získať dotáciu až do výšky 1500€ všetko závisí od vašej podanej žiadosti. Keď si budete podávať žiadosť , určite si najprv zistite či spĺňate podmienky na dotáciu a takisto si dajte pozor ja pri vypisovaní samotnej žiadosti, pretože v prípade, že žiadosť vypíšete zle, dotácia vám nebude schválená. Ak sa chcete o tom, čo vám kotol na drevo ponúka, dozvedieť viac, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://vykurovanie24.sk/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých tipov, či rád, ktoré súvisia s vykurovaním pomocou kotla na drevo.