Čarovný drevodom môže byť váš už čoskoro!

V súčasnosti mnoho ľudí preferuje návrat z rušného veľkomesta na pokojný vidiek. Nie je sa čomu čudovať, pretože mestá sú čoraz viac a viac zastavané obytnými domami a tak zostáva už len málo priestoru pre zeleň a kúsok prírody. Vidiek naopak túto možnosť ponúka ako na dlani. Často sú dedinky obkolesené krásnymi horami a lúkami, ktoré sú len na skok od vášho vysnívaného domčeka. Znie to lákavo, no pokiaľ sa chcete presťahovať z mesta na dedinu, v prvom rade je potrebné sa rozhodnúť, aký typ domu by ste chceli. Drevodom je v dnešnej dobe veľmi obľúbenou možnosťou. Poďte sa spolu s nami pozrieť na jeho výhody.

V čom sa drevodom líši od iných stavieb?

Viacposchodový drevodom
Romantické bývanie v drevodome

Z názvu tejto stavby vám je určite jasné, že ide o dom postavený prevažne z dreva. Je preto ekologický a nízkonákladový. Drevo je výborný izolačný materiál a navyše je ľahký, to znamená, že dom je postavený pomerne rýchlo. Drevodom patrí medzi montované domy. Dnes je trend taký, že domy sú stavané s čo najtenšími stenami, no s čo najlepšími izolačnými vlastnosťami. Táto požiadavka bola v minulosti problém, no drevo a ďalšie prídavné materiály tento problém hravo vyriešili. Pre drevodom sa tiež často rozhodnú ľudia, ktorí sa snažia šetriť naše životné prostredie v každom smere. Neexistuje stavba, ktorá by bola bližšie k prírode ako samotný drevodom. Tak čo, nadchla vás takáto možnosť?

Stavba drevodomu krok za krokom

Pokiaľ ste sa rozhodli pre túto možnosť bývania, je načase pustiť sa do toho. Do výstavby sa určite nechcete púšťať svojpomocne, aj keď sa internete nájdete desiatky užitočných rád ako na to. Vyberte si overenú stavebnú firmu a oslovte ju s požiadavkou na montovanú drevenú stavbu. Veľkosť vášho domu nesmie presahovať veľkosť vášho pozemku a mal by byť navrhnutý tak, aby vám na pozemku zostalo ešte dostatok miesta na parkovanie, záhradu, oddychovú zónu a podobne. Ak je váš pozemok príliš malý, porozmýšľajte nad poschodovým domom. Rozloženie miestností a celkovú dispozíciu drevodomu nechajte na odborníka. Určite sa poraďte o veľkosti miestností a o tom, na ktorú svetovú stranu ich chcete mať otočené. Potom už stačí iba dohodnúť detaily a pustiť sa do plnenia vašich snov.

Objavte spolu s nami krásu dreva a drevodomu na našej internetovej stránke https://carodreva.sk.