Aquaparky na Slovensku – v čom vynikajú?

Slovensko má prírodných krás priam na rozdávanie. Jeho najväčším bohatstvom sú bohaté zásoby podzemných vôd. Vďaka minerálnym a termálnym prameňom každoročne prichádzajú na územie našej krajiny tisícky návštevníkov, vo väčšine prípadov za účelom rekreácie. Niektoré aquaparky nám závidia dokonca aj naši susedia. V čom oproti ostatným krajinám vynikáme, a v čom, naopak, ťaháme za kratší koniec? Čo robí aquaparky na Slovensku také výnimočné?

Nielen množstvo aquaparkov, ale aj ich kvalita

Malé aj veľké aquaparky na Slovensku
Poloha aquaparkov na Slovensku

Pred niekoľkými desiatkami rokov sme nemali toľko možností, koľko máme dnes. Návšteva zariadení v tomto období, ktoré sa spájali s kúpaním, predstavovala akýsi sviatok. V minulosti existoval  zásadný rozdiel medzi aquaparkom a termálnym kúpaliskom. Termálne kúpaliská disponovali bohatými zásobami termálnych prameňov, ktoré sa primárne používali na liečbu rôznych ochorení. Aquaparky by sme ešte donedávna na území Slovenska hľadali len márne. Dnes sú však veľmi populárne, o čom svedčí aj ich rozmiestnenie. V súčasnosti však neexistuje žiaden markantný rozdiel medzi termálnym kúpaliskom a aquaparkom. Obe zariadenia ponúkajú relax, oddych a zábavu. Návštevníci aquaparky na Slovensku navštevujú z dôvodu oddychu spojeného so zábavou. O tom, že na Slovensku nájdeme viacero kvalitných aquaparkov niet pochýb. Počas posledných rokov sa ich množstvo rapídne zvýšilo. Zvyšuje sa však nielen ich množstvo, ale aj kvalita. Ich majitelia sa neboja do nich investovať, vďaka čomu ich kvalita a množstvo ponúkaných služieb rastie.

Rozmiestnenie – aquaparky nájdeme aj v horách, ako aj v blízkostí miest

Nespornou výhodou slovenských aquaparkov je ich rovnomerné rozmiestnenie. Nepotrebujete cestovať ďaleko, aby ste si v tomto zariadení oddýchli. Aj keď sú ešte stále populárnejšie aquaparky v blízkostí hôr, viaceré kvalitné nájdeme aj v okolí mestských aglomerácií. Nízke a Vysoké Tatry sa môžu pochváliť viacerými moderne vybudovanými a rozsiahlymi aquaparkami, ktoré navštevujú nielen tí, ktorí sem prišli kvôli okolitým horám. Tieto aquaparky predstavujú miesto, kam sa vydávajú aj ľudia z okolia za zábavou.

Oddych a zábava – to všetko vám ponúkajú aquaparky na Slovensku

Ak hľadáte oddych, ale súčasne aj miesto, kde by ste sa zabavili vy aj vaše deti, aquaparky sú pre vás ako stvorené. Ak už sa rozhodnete navštíviť hociktorý z nich, sú podobné nielen bohatou ponukou kvalitných služieb, ale aj cenami. Na stránke www.nasavoda.sk nájdete všetky potrebné informácie o zariadeniach, ktoré ponúkajú zážitky spojené s vodou. Nájdete tu tiež aj rôzne iné zaujímavosti o vodnom bohatstve Slovenska.