Letné šaty – viete ich správne kombinovať s outfitom?

Leto patrí medzi obľúbené ročné obdobia. Dlhé a teplé večery, chutné drinky, voda či oddych – to všetko patrí medzi základné znaky letného obdobia. Teplé letné dni sú bežnou záležitosťou a prežiť ich je často krát náročné. Vo veľkých horúčavách je dôležité mať správne oblečenie. Ženy najčastejšie nosia letné šaty. Vďaka letným šatám v primeranej dĺžke a v príjemnom materiáli je jednoduchšie sa s horúčavami vyrovnať. Viete však letné šaty správne kombinovať s ostatným doplnkami?

Letné šaty a správna kombinácia farieb

Ak vám záleží na tom, ako sa v spoločnosti prezentovať čo najlepšie, kombinovať váš outfit správne je skutočne namieste. Ak chcete byť štýlová, nie je to o tom, že si vezmete prvé šaty, ktoré v skrini nájdete a skombinujete ich s jedinými letnými topánkami, ktoré máte. Platí to aj v prípade kabeliek alebo bižutérie. Tradičnou chybou v obliekaní je to, že sa nezhoduje farba šiat s kabelkou a topánkami. Platí jedno pravidlo, ktoré hovorí o tom, že kabelka a topánky by mali byť v rovnakej farbe. Často sme však svedkami toho, že topánky a kabelka sú v rozdielnej farbe. Ani použitie rovnakej farby šiat a ostatných doplnkov nevypadá práve najlepšie. Ak máte letné šaty, ktoré hrajú rôznymi farbami, doplnky zvoľte v rovnakej farbe, avšak v takej, ktorá sa na šatách skutočne nachádza. Ak nechcete, aby váš outfit pôsobil lacno, zvoľte doplnky v kontrastnej farbe oproti šatám. Kabelku a topánky si vyberte v rovnakej farbe – aspoň v približnom farebnom odtieni.

Letné šaty a kombinácia materiálov

Červené letné šaty
Vzdušné materiály letných šiat

Aj keď sa môže zdať, že najhoršie je zladiť sa s farbami, ani kombinácia štýlu a materiálov nie je práve najjednoduchšia. V rozdielnych štýloch nebudete pôsobiť veľmi atraktívne, ale skôr lacno. Ak sa k tomu pridá ešte aj to, že nebude podobný štýl oblečenia a doplnkov a dokonca budú aj v rozdielnych farbách, predstavuje to hotovú módu katastrofu. Oblečenie by malo byť ladené v rovnakom, prípadne minimálne vo veľmi totožnom štýle. Pozor tiež aj na rozdielne vzory. Vzorované šaty vždy dolaďte len jedno farebnými doplnkami – menej je niekedy viac. Najlepšie v štýle obliekania zažiarite vtedy, ak sa budete obliekať ležérne, ale zároveň aj elegantne. Na stránke www.glashgirl.sk nájdete rôzne zaujímavé tipy a odporúčania na to, ako sa nielen počas leta obliecť pekne, ale aj zaujímavo. Letné šaty, v ktorých naozaj vyniknete, tiež nájdete na tejto webovej stránke.