Kvalitný domček pre psa – ako vybrať ten správny?

Máte rodinný dom a psíka, ktorý sa pohybuje prevažne vonku? Alebo bývate v byte, no chcete svojmu psíkovi dopriať trochu súkromia? Domcek pre psa je základ, nad ktorým by ste mali uvažovať ešte predtým, ako si psíka zaobstaráte. V nasledujúcich riadkoch si povieme niečo o tom, ako vybrať ten správny domček. Nie je totiž pes ako pes a výber môže byť niekedy skutočne zložitý. Tak sa poďme spoločne pozrieť, ako na to. 

Domček pre psa umiestnený v exteriéri

Domcek pre psa mu zaručí pohodlie
Komfort v domčeku pre psa

Najprv sa pozrieme na to, ako vybrať útočisko pre psíka, ktorý väčšinu času trávi vonku v záhrade. Tu je potrebné si uvedomiť, že pes je na záhrade vystavovaný tým najrôznejším poveternostným podmienkam, preto by mal mať domček, ktorý je kvalitný a môže sa doňho pred týmito nepriazňami počasia schovať. V opačnom prípade je v zimných mesiacoch vystavený riziku podchladenia a vzniku omrzlín na rôznych častiach tela. Vyvstáva teda otázka, či je domček pre psa lepšie vyrobiť alebo kúpiť. To samozrejme závisí od toho, ako veľmi ste zručný. Kúpou však dokážete ušetriť čas. Poďme sa však pozrieť, čo by ste mali zvážiť ešte predtým, ako búdu kúpite. V prvom rade je potrebné zohľadniť veľkosť vášho psa. Ak máte šteniatko, rozhodne nekupujte domček v jeho veľkosti. Pes dokáže narásť doslova z týždňa na týždeň a tak sa môže veľmi ľahko stať, že mu domček bude malý. Do domčeka pre psa tiež nezabudnite dať deku či iný mäkký  materiál, ktorý bude pre psa príjemný a hrejivý. 

V interiéri platia rovnaké zásady

Ak vyberáte domček pre psa, ktorý bude umiestnený v byte, veľkosť je takisto prvoradá. Interiérové domčeky pre psa však nie sú vyrobené z dreva, ale z iných, mäkkých materiálov. Zvážiť by ste tiež mali ďalšie faktory, ktoré závisia hlavne od toho, aké plemeno máte a aká je jeho povaha. Povaha psa je totiž takisto veľmi dôležitá. Niektoré psíky majú radi výhľad a musia vedieť o všetkom, čo sa v domácnosti deje. Vtedy je vhodné zvoliť takzvaný pelech bez strechy. Ak je váš psík o niečo utiahnutejší, uzatvoreným  domčekom pre psa mu rozhodne urobíte radosť. Ten najlepší domček pre psa nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.