Rozmýšľate, akú podlahu zvoliť pre váš obytný priestor?

Podlaha je jednou z dôležitých častí pri rekonštrukcii priestorov, ale aj pri samotnej stavbe domu, či zariaďovaní bytu. Podlaha je totižto investícia na dlhšie obdobie a väčšinou sa nestáva jej výmena pravidelnou činnosťou. Existujú rôzne druhy podláh, také, ktoré sú obľúbené, ale aj také, ktoré sú odolnejšie, ako napríklad epoxidové podlahy, oproti klasickým, obľúbeným plávajúcim podlahám.

Aké typy poznáme?

Epoxidové podlahy v priemyselných halách
Typy epoxidových podláh

Existuje veľké množstvo podláh, ktoré nájdu vo vašom príbytku určite využitie. Okrem typov, ktoré si v tomto článku priblížime sa od seba líšia nie je len materiálovo, ale aj farebne, vzormi a odolnosťou. Medzi najodolnejšie podlahy patria epoxidové podlahy, ktoré sa využívali v priemyselnej zóne, avšak pomaličky sa dostávajú do obľuby aj rodinný bytov, či domov. Medzi odolné podlahy patria aj laminátové podlahy, keramické podlahy či drevené podlahy. Za podlahy s nižšou životnosťou považujeme PVC krytiny, teda vinylové podlahy, či podlahy z linolea. Kedysi patrili medzi veľmi obľúbené korkové podlahy, tie však už trocha zapadli prachom minulosti, ale je veľký predpoklad, že sa opäť do obľuby majiteľov nehnuteľností vrátia. Každý typ tejto podlahy so sebou nosí nejaké plusy, alebo mínusy, jedno však majú spoločné a to, že plnia účel toho, na čo boli vyrobené.

Aký typ podlahy zvoliť pre vaše miestnosti?

Pri výbere vhodnej podlahy pre vaše miestnosti by ste sa mali hlavne zamerať na účel danej miestnosti. Teda, ak rozmýšľate nad správnou podlahou v predsieni, či v chodbe, mali by ste myslieť aj nato, že v tejto časti vašej nehnuteľnosti je veľký predpoklad neporiadku z topánok, teda mali by ste voliť podlahu, ktorá je ľahko umývateľná, teda jednoduchá na údržbu. Podobne by ste mali rozmýšľať pri každej miestnosti vášho domu, do miestností ako spálňa, obývačka, či detská izba je vhodné myslieť na variantu, ktorá je pocitovo teplejšia, teda siahať skôr po iných typoch ako je keramická dlažba. Ideálnou variantou sú ale pre vás epoxidové podlahy, ktoré môžete dať do každej izby, nielen že sú odolné, sú ľahké na údržbu, sú bezšpárové, teda nehromadia prach, čím sú aj vhodné pre alergikov. Ak máte záujem o kvalitné epoxidové podlahy, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proreco.sk/.