Kvalitná strešná krytina musí vydržať roky ako nová

Zvažujete výber novej strešnej krytiny? Pravdepodobne vás v tomto prípade čaká neľahká úloha, no nezúfajte. Poradíme vám, na čo sa zamerať. Mnoho ľudí má tendenciu vyberať strechu podľa ceny. My tvrdíme, že to nie je úplne správna cesta. Cena strechy totiž nie je smerodajná a môže vás veľmi ľahko zmiasť. To, na čo by ste sa mali zamerať, je materiál, z ktorého je vyrobená, proces výroby jednotlivých škridiel, odolnosť voči poveternostným podmienkam a podobne. Ide teda o akýsi súbor kvalít a vlastností. Správna strešná krytina nemusí byť úplnou jednotkou vo všetkých smeroch, no ak po pár rokoch začne strácať svoje vlastnosti, budete vedieť, že to nebola dobrá voľba. Poďme sa teda pozrieť na to, čo by mala spĺňať. 

Cena strešnej krytiny je to, na čo sa pri výbere orientujeme najviac

Strešná krytina a bezproblémová pokládka
Textúra strešnej krytiny

Aj keď sme v úvode už tak trochu načrtli, že vyberať strešnú krytinu podľa ceny nie je úplne správne, je potrebné túto tému rozobrať. Nie je úplnou pravdou, že čím je strecha drahšia, tým je kvalitnejšia. Cena rovnakej strechy sa môže u rôznych výrobcov mierne líšiť. Pokiaľ už dopredu viete, aký typ strešnej krytiny chcete, mali by ste obísť niekoľkých výrobcov a zistiť nielen cenu, ale aj ďalšie parametre strechy, ktorú ste si vybrali. Pokiaľ do strechy nechcete veľa investovať a rozhodnete sa pre lacnejšiu alternatívu, dajte si pozor. Lacná strešná krytina sa vám môže v konečnom dôsledku poriadne predražiť. Po isto čase bude potrebné ju opravovať a investovať do nej ďalšie peniaze. Lepšie teda urobíte, keď zvolíte zlatú strednú cestu a vyberiete si niečo, čo sa vyznačuje dobrými vlastnosťami. 

Prehľad najviac používaných strešných krytín

Pokiaľ ste vo svete strešných krytín úplným nováčikom, v skratke vám prinášame prehľad tých najžiadanejších. Prvým typom je pálená škridla, ktorá má bohatú tradíciu a naozaj skvelé kvalitatívne vlastnosti. Používala sa už v minulosti a stále zostáva jednotkou na trhu. Podobne je na tom aj betónová strešná krytina, ktorá je o niečo mladšia, no rovnako kvalitná. Ďalšími typmi sú napríklad vláknocementová, plechová či plastová krytina. Je iba na vás, pre ktorú z nich sa rozhodnete. Všetko o kvalitnej strešnej krytine nájdete na webe https://krytina.sk/