Starostlivosť o strešné okná

Rozmýšľate, že by ste vo vašom dome, či chate sprevádzkovali podkrovie, teda chcete troška dať život priestoru pod vašou strechou? Jediným spôsobom, ako dostať svetlo do vášho podkrovia sú strešné okná, pretože vikier, je potrebné riešiť už pri stavbe domu a zapracovať ho aj do projektu. Nezúfajte, strešné okná sú lepšou voľbou, pretože dostanú do vášho priestoru viac svetla a ich montáž je vskutku jednoduchá. Bojíte sa však starostlivosti o tieto strešné okná? Nemusíte sa báť, starostlivosť o ne nie je vôbec náročná.

Ako sa starať o strešné okná?

Sú lepšie strešné okná či vikier?
Montáž strešných okien a vikierov

Čo sa týka o sklenenú starostlivosť okna, teda o starostlivosť priamo skla v ráme, tú asi nemusíme bližšie špecifikovať. V podstate ide o klasické umývanie okien, ktoré nie je nijak zvlášť špecifické. Pri strešných oknách je však dôležitá starostlivosť o drevené časti rámu okna, ktorú je potrebné prelakovať, kvôli dlhodobej životnosti, približne každých 3 až 5 rokov, ak máte však strešné okná vo vlhkých priestoroch, tak určite častejšie, a to každé dva a až tri roky. Ak máte rám okien z polyuretánovou povrchovou úpravou, nemusíte tieto priestory lakovať, stačí ich pretrieť mydlovou vodou keď sú znečistené. Okrem rámu okien by ste mali svoju pozornosť venovať aj tesneniu. Tesnenie totižto zabraňuje tomu, aby sa do priestoru dostal chlad a aby z priestoru unikalo teplo. Tým, že okna otvárate a zatvárate dochádza k používaniu tesnenia a ono sa opotrebuje, teda stratí svoju životnosť. Ak chcete predĺžiť životnosť vášho tesnenia, dajte si záležať na tom aby ste ho aspoň raz ročne natreli silikónom, čím zabezpečíte jeho dlhšiu životnosť a ochránite svoj dom pred únikom tepla z vášho doma.

Kvalita je dôležitá

Veľmi dôležité je pri výbere strešných okien vyberať kvalitné strešné okná. Ak si necháte namontovať kvalitné strešné okná, teda také, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a za kvalitného technologického postupu a spĺňajú všetky parametre, ktoré spĺňať majú nemusíte sa báť starostlivosti, pretože starostlivosť o kvalitné strešné okná nie je vôbec náročná, tak ako sme už vysvetlili v tomto článku. V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o živote pod strechou, alebo priamo o strešných oknách, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://zivotpodstrechou.sk/.