Kedy zvoliť podlahové vykurovanie do svojho domu?

Teplo domova vytvárajú samozrejme ľudia, ktorí v rodinnom dome žijú, no vytvorenie domácej pohody môže vyzerať aj inak. Čo poviete na oheň v kozube, hrubú deku, knižku, horúcu kávu či čaj? Znie to naozaj lákavo a ešte lákavejšie to môže byť vtedy, ak svojimi bosými nohami stúpite na príjemne teplú podlahu. Správne, hovoríme o kvalitnom podlahovom vykurovaní, ktoré môže dodať vašej domácej pohode úplne nový rozmer. Podlahové vykurovanie nachádza svoje miesto čoraz častejšie nielen pri stavbe nových domov, ale tiež pri rekonštrukcii tých starších. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sa podlahové vykurovanie oplatí mať doma.

Podlahové vykurovanie v súčasnosti nahrádza tradičné typy vykurovania

Všetci určite dobre poznáte klasické radiátory, ktoré sa regulujú otáčacím gombíkom na strane radiátora. Nájdeme ich nielen vo všetkých panelákových bytoch, ale aj starších domoch. Spravidla sú umiestnené pod oknom. Tento typ vykurovania začína nahrádzať podlahové vykurovanie hneď z viacerých dôvodov. Pokiaľ máte klasické radiátory doma, určite viete, aké ťažké je rozložiť nábytok tak, aby nebolo teplo z radiátora zbytočne brzdené. Pred radiátory sa totiž neodporúča umiestniť žiadny nábytok. Pri podlahovom vykurovaní máte o problém menej. Keďže trubice, ktoré podlahu zohrievajú, sú umiestnené priamo pod ňou, nábytok môžete rozmiestniť akokoľvek. Je pravda, že miestnosti s podlahovým vykurovaním trvá trochu dlhšie, kým sa zohreje, no po vypnutí kúrenia zostane podlaha ešte dlhú dobu príjemne teplá a vy si tak môžete užiť ten príjemný teplý pocit na svojich chodidlách.

Aké druhy podlahového vykurovania sú na trhu dostupné?

Moderné podlahové vykurovanie
Typy podlahového vykurovania

V zásade existujú dva základné typy podlahového vykurovania. Ide o elektrické a teplovodné vykurovanie. Elektrické je drahšie, a preto sa neodporúča dávať ho do celého obytného priestoru. Spravidla sa využíva iba na menšie miestnosti ako napríklad kúpeľňa či toaleta. Teplovodné podlahové vykurovanie je obľúbenejšie, no je náročnejšie na inštaláciu. Na vykurovanie domácnosti využíva primárne teplú vodu. Tá prúdi v teplovodných trubiciach a následne zohrieva podlahu. Je potrebné podotknúť, že tento typ vykurovanie je vhodné najmä pre ľudí, ktorí trpia alergiou na prach. V prípade podlahového vykurovania ste v bezpečí, vôbec totiž nevíri prach. Viac informácií o tom, prečo sa podlahové vykurovanie hodí aj do vašej domácnosti nájdete na našej internetovej stránke http://vykurovanie24.sk/.