Staviate či likvidujete? Firma na odvoz stavebnej sute sa postará o váš odpad!

Pri stavbe nového domu či rekonštrukcii staršieho bytu alebo chalupy často vidíme iba výsledný efekt a to, ako sa do nového s radosťou nasťahujeme. Tomu ale častokrát predchádzajú dlhé mesiace vypratávania, sťahovania a vyhadzovania starých a nepotrebných vecí. Pri rekonštrukcii nejde iba o vynesenie starého nábytku ale aj o stavebné úpravy, pri ktorých vzniká množstvo neželaného stavebného odpadu. Mnohokrát sa púšťame do takých úprav, akými sú napríklad zmena dispozície priestoru či búranie rôznych priečok medzi jednotlivými miestnosťami. Rozmýšľali ste už nad tým, čo s takýmto odpadom? Už nemusíte! Spoľahlivá firma na odvoz stavebnej sute sa o všetko postará!

Odvoz stavebnej sute na čiernu skládku sa nevypláca

Rady na odvoz stavebnej sute
Ako si poradiť s odvozom stavebnej sute?

Podľa najnovších výskumov v oblasti odpadov na Slovensku pochádza viac ako 30 percent odpadu na čiernych skládkach zo stavieb. Je potrebné si uvedomiť, že pri stavbách a rekonštrukciách sa produkuje naozaj veľké množstvo odpadu. Odvoz stavebnej sute si väčšinou majitelia drobných stavieb zabezpečujú po svojom a pokiaľ nevedia, ako sa majú tohto odpadu zbaviť legálne, častokrát tento odpad končí práve na čiernych skládkach. Je to jednoduché a rýchle riešenie, napriek tomu málokto si uvedomuje, že nelegálne. Za takéto konanie vám môže byť uložená pokuta vo výške niekoľko stoviek Eur. Odvoz stavebnej sute sa však dá zabezpečiť aj inak.

Spoľahnite sa na firmu na odvoz stavebnej sute

To, že budete stavať či rekonštruovať pravdepodobne viete dopredu. Preto bude správne, ak v tomto prípade oslovíte vami vybranú firmu, ktorá sa v rámci svojej činnosti venuje aj odvozu stavebnej sute s tým, že by ste chceli pristaviť kontajner na určité miesto. Kontajner vám bude plne k dispozícii a môžete ho naplniť stavebným odpadom. Do kontajnera môžete hádzať všetok stavebný odpad od betónu, dlaždíc, starých obkladačiek, podláh, kameňov až po zeminu. Pri stavebnom odpade sa však môžu vyskytnúť aj rôzne nebezpečné látky a materiály, ktoré nie je možné len tak vyhodiť do kontajnera. Pri konzultácii s firmou na odvoz stavebnej sute sa preto poraďte, aký odpad do kontajnera nepatrí. Firma po naplnení kontajnera v dopredu dohodnutom termíne príde, kontajner vyzdvihne a odpad spracuje legálnym spôsobom.