Montérky nie sú len také nohavice

Viete prečo je výber správneho a kvalitného materiálu pre váš odev tak dôležitý? Pretože bezpečnosť by mala byť pri práci na prvom mieste. Pracovné odevy boli vyrobené na to, aby zabezpečovali bezpečnosť všetkých pracovníkov, ktorí bezpečnostný odev potrebujú po celú dobu výkonu práce. Ak si zvolíte kvalitné a najmú správne bezpečnostné odevy, vy, pracovníci, budete pracovať efektívne. Najbežnejšie využívaný ochranný odev sú montérky. Monterky môžete využiť doma pri práci na záhrade, ale aj v zamestnaní. Montérky nielenže ochránia váš odev, ale aj vás ochránia pred špinou či úrazom.

Dlhé, krátke, montérky alebo kombinéza?

Monterky či kombinéza?
Výber montérok podľa typu zamestnania

Ak si myslíte, že si nevyberiete vhodné montérky, ktoré budú spĺňať všetky vaše kritéria, tak sa mýlite. Ak preferujete klasiku, určite si zvoľte montérky, ktoré sú na traky. Ich výhodou je, že ak sa zohnete, nebudete mať holé kríže, a tak neriskujete žiadne ochorenie. Ak vyžadujete, aby montérky boli univerzálne, vsaďte na montérky, ktoré sú do pása. Tieto montérky môžete doplniť montérkovou bundou, ktorá sa vám hodí k nohaviciam, bude to vyzerať celistvo a samozrejme vás i vaše oblečenie ochráni. Ak pracujete v prašnom a v znečistenom prostredí, tak montérková kombinéza bude to pravé pre vás. Zaistite si, že vaše telo bude chránené od prachu a nehrozia vám žiadne kožné choroby. Bojíte sa, že v lete vám bude v montérkach teplo, nebojte sa, aj na to jestvuje riešenie. Zvoľte si teda montérkové kraťasy, ktoré sa budú príjemne nosiť v horúcich letných dňoch. To oceníte, najmä ak pracujete na záhrade.

Nezabudnite na ochranu svojho zdravia!

Okrem pohodlnosti by mali montérky byť aj odolné. Ak pracujete v prostredí, v ktorom sú vysoké teploty, musíte prispôsobiť montérky vysokým teplotám. V prípade, že prichádzate do kontaktu s chemikáliami či rôznymi inými nebezpečnými látkami, taktiež musíte zvoliť vhodné montérky. Ak pracujete najmä v noci, určite si zvoľte také, ktoré obsahujú reflexné prvky. Pamätajte, že musíte byť viditeľní v tme, ale aj v zlom počasí, hmle. Tým, že budete mať na sebe montérky s reflexnými prvkami, zvýšite tak ochranu seba na pracovisku. Ak zamestnávateľ vám dá možnosť výberu montérok, vyberte si materiál, ktorý bude príjemný na vašej pokožke, najmä ak máte citlivú pokožku, pretože veľmi rýchlo môžete dostať ekzém alebo iné svrbivé vyrážky po tele. Ak hľadáte vhodné montérky do práce, navštívte webovú stránku https://www.ardonsk.sk.