Bazény do zeme – miesto na relaxovanie a pohodu

Máte sen v podobe bazéna? Nestihli ste ho realizovať túto sezónu? Tak je najvyšší čas začať uskutočňovať svoje plány. Pýtate sa prečo už na jeseň? Lebo v súčasnosti sa pomaly skracujú ročné obdobia. A ako všetci poznáme z čižiem skáčeme rovno do sandálok. Takže po zimnej sezóne sa ani nestihnete spamätať a letná sezóna bude v plnom prúde. Potom si poviete, že to sa už snáď ani neoplatí do toho púšťať a ani sa nenazdáte, bude po sezóne. Teraz na jeseň si ešte v klude premyslíte, aký druh bazénu zvolíte – povrchové bazény či bazeny do zeme. Ďalej je potrebné premyslieť, kde bazén umiestnite, v akej veľkosti, akého tvaru, z akého materiálu, kde umiestnite strojovňu na filtráciu aby bol ku nej dobrý prístup, akým spôsobom vyriešite okolie bazéna.

Každý bazén má svoje pre aj proti

Bazeny do zeme na celoročné využívanie
Stavba bazénov do zeme

Povrchové, rôzne nafukovacie bazény alebo bazény do zeme majú svoje pre aj proti. Pri povrchových bazénoch je to ich umiestnenie – môžete ich premiestniť každý rok na iné miesto podľa potreby. Ak si poviete, že už bazén nechcete, odložíte ho a nemusíte riešiť prázdne miesto. Bazény do zeme sú navrhnuté a skonštruované tak, aby vydržali dlhé roky. Nakoľko majú svoj vlastný filtračný systém, vodu si čistia s minimálnym zásahom. Vzhľadom k tomu, že sú umiestnené v zemi, nie je nutné riešiť lezenie do nich po rebríku a v neposlednom rade určite zvyšujú celkovú hodnotu nehnuteľnosti.

Druhy bazénov do zeme

Bazény do zeme sú vyrábané z rôznych materiálov – laminárové, fóliové, keramické… Rôznych tvarov – štvorcové, oválne, kruhové, obdĺžnikové ale aj atypické. Existujú však dva základné druhy bazénov a to bazény ktoré sa montujú priamo na mieste a monolitné bazény – teda také, ktoré majú tvar akejsi vane. Bazén môže byť viacúrovňový – teda na začiatku s plytkou vodou, ktorú asi najviac ocenia vaše deti. Ale nielen tie. V takejto plytkej vode sa dá veľmi príjemne relaxovať aj dospelému. Môžete si zvoliť protiprúd a z bazéna si urobiť plavecký bazén. Možnosti sú naozaj neobmedzené. Výstavba bazéna však nie je jednoduchá. Určiť ju zverte do rúk profesionálom, ktorí vedia aké podložie pri jednotlivých druhoch bazénov použiť, kedy a v akom rozsahu urobiť tlakovú skúšku atď. Pre viac informácií o bazénoch do zeme navštívte nasledujúcu stránku a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na ten vás vysnívaný bazén: https://www.najbazen.sk/.