Ako vybrať správne vonkajšie aj vnútorné schody do domu?

Aj keď všetci vieme, že hlavnou funkciou schodov je dostať vás na vrchné poschodie alebo do pivnice, v súčasnosti majú oveľa širšie uplatnenie. Schody do domu môžu byť už aj dizajnovým prvkom, ktorý oživí celý váš interiér a môže byť práve tým wou efektom, ktorí zažijú všetci vaši návštevníci. Výber je na vás. Či už si vyberiete moderné alebo výrazné schodisko alebo siahnete po jednoduchom štýle, máte si z čoho vyberať. Aké možnosti ponúka trh pri výbere schodov a ako si správne vybrať vnútorné či vonkajšie schody do domu?

Vnútorné schodisko – tipy dizajnérov

Betónové schody do domu
Výhody betónových schodov do domu

Vzdušnosť a nadčasový dizajn dosiahnete výberom schodov vsadených do bočnej steny, ktoré vyzerajú akoby levitovali vo vzduchu. Nájdete ich čoraz častejšie najmä v moderných interiéroch. Nie sú však určené pre všetkých, len pre tých, ktorí majú radi pocit, že sa vznášajú. Elegantný dizajn viete dosiahnuť, ak si vyberiete schody do domu vyrobené z dreva, mramoru alebo kameňa, ktoré je ošetrené vhodnou povrchovou úpravou. Ak využijete lesklý náter dosiahnete nádych luxusu a elegancie. Nové dizajnérske tipy ponúkajú aj efektívne využitie priestoru pod schodami, ktoré sa jednoducho premení na úložný priestor.

Vonkajšie schody do domu

Pri výbere vonkajších schodov do domu by ste si mali pozrieť aj vonkajšie segmentové schody, ktoré stačí poskladať vzájomné do seba. Používajú sa najmä v prípade, ak netúžite po výnimočnom dizajne a hľadáte najmä funkčné riešenie. Bývajú vyrobené najčastejšie z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele. Pre milovníkov dreva je možné vytvoriť aj drevené schody do domu, pričom je potrebné dať veľký dôraz na výber čo najdolnejšieho a tvrdého druhu dreva. Aj tak sa však nevyhnete pravidelnej údržbe. Alternatívou sú schody do domu z kameňa, ktoré vytvorí dizajnovo krásne riešenie, ktoré však je náročnejšie na vstupné investície. Ak si neviete práve vybrať vhodné riešenie pre svoj rodinný dom či chalupu, nechajte si poradiť od odoborníkov. Vytvoria vám schody do domu, ktoré vám budú dobré slúžiť a splnia všetky vaše predstavy. Nájdete ich na webovej stránke https://www.schody-zabradlie.sk/.