Ako sa správne starať o štvornohého priateľa?

Uvažujete nad kúpou šteniatka alebo už doma nejaké máte ? Mali by ste ako správny majiteľ vedieť, že so psíkom je spojené množstvo radosti a pekných chvíľ počas dlhých rokov, no obnáša to aj veľa základných ale aj vedľajších povinností. V prvom rade treba psovi zaobstarať pohodlný pelech, na ktorý si časom zvykne a bude ho považovať za svoje výhradné miesto na spanie, samozrejme, pokiaľ mu nedovolíte spávať s vami v posteli. Ďalšou dôležitou vecou je správne krmivo, ktoré bude vhodné k veku a rase psa a ktoré mu zabezpečí dlhý a kvalitný život. Okrem toho psík vyžaduje pravidelné prechádzky, hranie sa a pocit, že je skutočne členom našej rodiny. Ako často odčervovať psa aby bol zdravý? 

Na odčervenie nesmiete zabudnúť

Ako často odčervovať psa aby nemal ťažkosti
Dôvody na odčervenie psa

Aby bol pes v dobrej kondícii, je nutné zabezpečiť mu pravidelné odčervovanie, keďže v tráviacom trakte je väčšina imunitného systému. Pokiaľ váš psík trpí nechutenstvom, stratou hmotnosti, viditeľne sa mu zhoršila kvalita srsti, prípadne má hnačky, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o parazity v tele. Tie môžu byť veľmi nebezpečné nielen pre samotného psa ale aj pre členov rodiny, v ktorej pes žije. Ohrozené môžu byť najmä malé deti, ktoré ešte nemajú dostatočne vyvinutý ochranný imunitný systém a mohli by sa nakaziť.

S odčervovaním začnite už od šteniatka

Medzi najčastejšie parazity patria blchy, škrkavky, pásomnice, tieto sa môžu nachádzať v exkrementoch od psa. Parazity sa môžu nachádzať prakticky kdekoľvek, v strave, pieskovisku ale aj v surovom mäse, pokiaľ ním psa kŕmite. S odčervením treba začať už u šteniat vo veku dva týždne od narodenia, toto by ste mali následne opakovať každé dva týždne až do veku troch mesiacov. Potom treba psa odčervovať pravidelne každé tri mesiace, v prípade, že ho kŕmite surovým mäsom, aj každý mesiac. Veterinári odporúčajú prípravky na odčervenie obmieňať, aby sa organizmus psa časom nestal rezistentný na rovnaký prípravok. Na odčervenie sa najčastejšie používajú tablety, ktoré si viete zakúpiť u veterinára alebo v lekárni. Dbajte však na správne dávkovanie, ktoré je určené podľa váhy psa. Tabletku môžete schovať do mäkkej konzervy alebo ak ste si nie istý, radšej psovi tabletku opatrne vsuňte až do hrtana. Ak sa chcete o odčervovaní dozvedieť ešte viac, kliknite na stránku https://www.vetcan.sk