Zverte montáž plávajúcej podlahy do rúk profesionálov, neoľutujete

Do finálnej fázy rekonštrukcie rodinného domu alebo bytu patria viaceré činnosti. Kým v exteriéri ide predovšetkým o vyrovnanie pozemku, výstavbu oplotenia, pokládku zámkovej dlažby, či rôzne terénne úpravy. V interiéri je to najmä vymaľovanie stien, montáž plávajúcej podlahy a nákup nábytku do jednotlivých izieb. To či tieto činnosti zveríte do rúk odborníkom alebo ich ponecháte vo vlastnej réžii záleží len na vás, množstve vášho voľného času a disponibilných finančných prostriedkoch.

Vyberte si podlahu, ktorá je nielen praktická, ale aj krásna

Montáž plávajúcej podlahy
Ako sa vyhnúť nesprávnej montáži plávajúcej podlahy?

V prípade, že sa rozhodujete medzi pokládkou kobercov do jednotlivých izieb alebo montážou plávajúcej podlahy, môžete zvážiť ich plusy aj mínusy. Kedysi sa viac preferovali koberce rôznych druhov v rodinných domoch alebo bytoch. Koberec pôsobí síce útulne, je príjemný na chôdzu a zároveň môže byť vnímaný ako zaujímavý bytový doplnok, ktorý dodá izbe konkrétny štýl, no jeho údržba je náročná. Okrem toho, že musíte koberec pravidelne vysávať, tak by ste ho mali občasne aj vytepovať, aby bol čistý nielen na povrchu, ale aj vo vnútri a jeho farby boli stále sýte a nie zadubené. Obzvlášť náročná je údržba kobercov, ak máte malé deti alebo domácich miláčikov. Práve z tohto praktického hľadiska, čím ďalej tým viac ľudí preferuje montáž plávajúcej podlahy. Samozrejme nemusíte zanevrieť na koberce, menšie koberčeky sú stále populárne v kombinácii s plávajúcou podlahou. Pred montážou plávajúcej podlahy je potrebné overiť rovnosť povrchu na ktorý sa bude podlaha klásť. V prípade, že je povrch nerovný, odporúčame ho vyrovnať takzvanou nivelizáciu. Pretože aj menšie nerovnosti, môžu vo finále spôsobiť, že nábytok, ktorý bude v izbe umiestnený bude nestabilný. Po vyrovnaní môže prebehnúť montáž plávajúcej podlahy. Samotný úkon sa síce môže zdať jednoduchý, no kvalita prevedenej práce, sa mnohokrát odzrkadlí až po pár mesiacoch užívania. Preto v prípade, že nemáte skúsenosť s montážou plávajúcej podlahy, odporúčame vám osloviť tím odborníkov.

Vymeňte koberce za podlahu

Profesionálna spoločnosť, ktorá má za sebou roky praxe s montážou plávajúcej podlahy, vám zrealizuje vašu predstavu v skutočne krátkom čase. Serióznosť správne zvolenej firmy sa odzrkadlí na úrovni komunikácie, ale aj na stanovenej cene, ktorá by mala byť adekvátna vynaloženej práci. V prípade, že hľadáte kontakt na takúto firmu, odporúčame vám navštíviť internetovú stránku https://www.majster-podlahar.sk/.