Zatemňovacie rolety – ochrana pred slnkom, svetlom lámp aj hlukom

Hviezdy, mesiac v splne či romanticky rozsvietená ulica – všetko je to krásne, ale nie ak sa potrebujete vyspať, skoro ráno vstávať a pouličné lampy alebo mesiac vám svieti rovno do postele. Riešením týchto problémov sú zatemnovacie rolety. Zatemňovacie rolety možno rozdeliť podľa času použitia na denné a nočné a podľa umiestnenia na vonkajšie a vnútorné. Je dobre si rozmyslieť, akým spôsobom budete využívať tienenie už pri výstavbe domu, či osadzovaní okien pretože niektoré sa inštalujú už počas  inštalácie okien. Niektoré sa dajú jednoducho doriešiť dodatočne. Na akúkoľvek montáž však požiadajte odbornú firmu, len takýmto spôsobom budete mať zaručenú kvalitnú montáž aj záručnú lehotu. Odborná firma zodpovedá za svoju prácu, má na inštaláciu potrebné zručnosti aj náradie. Iba takýmto spôsobom budete môcť zatemňovacie rolety dlho a spokojne používať.

Interiérové aj exteriérové  zatemňovacie rolety

Moderné zatemnovacie rolety
Výber zatemňovacích roliet

Zatemňovacie rolety pre deň a noc sú interiérové. Z tejto ponuky si vyberie asi každý. Sú to látkové rolety, ktoré majú pásiky v hrúbke cca 5 cm. Látková časť je natoľko hrubá aby cez ňu neprenikalo slnko či mesačný svit. Ďalšou možnosťou sú exteriérové predokenné rolety. Tieto rolety poskytnú kvalitné zatemnenie  a druhou výhodou je odhlučnenie priestoru aj ochrana nehnuteľnosti pred vstupom nepovolaných osôb. Sú typy zatemňovacích roliet, ktoré sa montujú rovno do prekladu, teda sú vhodné pri výstavbe domu. Niektoré sa montujú nad okno do  lišty, do ktorej sa po zrolovaní skryjú.

Farebné prevedenie roliet

Zatemňovacie rolety si môžete vybrať v najrôznejších farbách. Interiérové v rôznych pastelových farbách aj kombináciách. Môžete ich zladiť ku kobercu, farbám stien či tapety alebo interiérovému vybaveniu. Vonkajšie rolety sa tiež vyrábajú v rôznych farbách, vo farbe okenných rámov či parapiet. Ale tiež môžete zvoliť farbu , ktorá bude ladiť k strešnej krytine či vchodovým dverám. Rolety je možné vyrobiť v rôznych veľkostiach podľa priania zákazníka. Môžu zakrývať okná, balkónové dvere alebo aj francúzske okná vedúce na terasu. Ktorékoľvek z externých roliet je možné otvárať automaticky z vnútra.  Pre získanie viacerých informácií navštívte nasledujúcu stránku a dozviete sa viac: https://www.moje-rolety.sk/.