Vintage kuchyňa má svoje znaky, vďaka ktorým ju rozpoznáte

Kuchynský dizajn sa mení z roka na rok, no existujú kúsky, ktoré môžeme zaradiť do takzvanej nesmrteľnej klasiky. To znamená, že budú moderné kedykoľvek a práve vďaka tomu si ich mnohí zadovážia aj domov. Sem patrí napríklad aj vintage kuchyna. Určite ste už o tomto štýle počuli. Ide o moderné kuchyne, ktoré vás však svojim dizajnom tak trochu vrátia do minulosti. Takáto kuchyňa pôsobí veľmi jemne, sviežo a útulne. Je radosť v nej pripravovať jedlá pre svojich najbližších. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, aké znaky ju charakterizujú. 

Vintage kuchyňa sa nerovná vždy retro kuchyňa

Vintage kuchyna v sebe ukrýva kúsok histórie
Doplnky do vintage kuchyne

Retro znamená návrat do minulosti, avšak nie každá kuchyňa, ktorá je retro, je aj vintage. Vintage kuchyňa je charakteristická takzvaným vidieckym štýlom, zatiaľ čo retro kuchyňou môže byť aj klasická americká kuchyňa s farebnými skrinkami a šachovnicovou podlahou, aké ste už určite videli v starších filmoch. Predstavte si Provensálsko, čerstvý vánok, levanduľové polia a čistotu. Toto všetko sa totiž spája vo vintage kuchyni. Spravidla tu prevládajú jemné farby doplnené prírodným drevom. Celá kuchyňa pôsobí naturálne a akoby v súlade s prírodou. Odrážajú v sebe kus vidieka a starých časov. Možno sa vám zdá, že takáto kuchyňa predsa nemôže byť moderná, opak je však pravdou. Vintage štýl je v súčasnosti veľmi trendy a premieta sa aj do bytového dizajnu. Inšpiráciu čerpá z juhu Talianska a Francúzska. Hodí sa do bytu, domu alebo na víkendovú chalupu. Ak hľadáte niečo útulné, čo rozžiari vašu domácnosť, jednoznačne by ste mali začať uvažovať o vintage kuchyni. 

Ako navrhnúť svoju vlastnú vintage kuchyňu?

Pokiaľ sa chystáte vymeniť svoju kuchyňu, v prvom rade je potrebné vybrať si kuchynské štúdio, v ktorom vám kuchyňu vyrobia. Najlepšie urobíte, ak si ponuku kuchýň prezriete osobne. Vintage kuchyne sú natoľko in, že ich určite nájdete v každom lepšom kuchynskom štúdiu. Farbu i rozloženie skriniek si môžete vybrať podľa seba. Pracovník daného kuchynského štúdia by vám mal ochotne poradiť a ukázať všetko, čo majú v ponuke. Potom už stačí len vašu novú vintage kuchyňu zostaviť a začať sa z nej tešiť. Hľadáte ideálnu vintage kuchyňu? V tom prípade neváhajte a kliknite na webovú stránku https://anrico.sk/ ešte dnes!