Viete z čoho sa skladá elektrický rozvádzač?

Každý z nás sa už pravdepodobne stretol s elektrickým rozvádzačom, pretože elektrický rozvádzač sa nachádza všade tam, kde je elektrika. Je dosť možné, že sa v ňom nevyznáte a práve preto píšeme tento článok, aby sme vám priblížili k čomu elektrický rozvádzač slúži a z čoho sa skladá. Poďme sa spolu naučiť o tom, ako vyzerá, na čo slúži a ako sa v ňom vyznať.

Polopate o tom načo takéto zariadenie slúži

Elektrický rozvádzač a ďalšia technika
Obsluha elektrického rozvádzača

V prvom rade je potrebné povedať, že elektrický rozvádzač už podľa svojho názvu potrebuje ku svojmu fungovaniu elektrinu. Ak nemáte v objekte elektrinu, nebudete mať ani elektrický rozvádzač, pretože by nemal na základe čoho fungovať. Už podľa  názvu môžeme dedukovať, že elektrický rozvádzač rozvádza elektrinu do jednotlivých častí rodinného domu. Elektrický rozvádzač slúži teda k tomu aby ste mohli nerušene a bezpečne používať a riadiť elektrinu vo vašom dome. Vďaka rozvádzaču môžete vypínať a zapínať jednotlivé obvody a zároveň  v prípade, že vám vybije poistky, si ich vďala rozvádzači opäť zapnete. Ak chceme zhrnúť teda dôvody existencie elektrických rozvádzačov, ich pointa je v tom, aby prúdila elektrina do objektu a zároveň aby bola táto elektrina ovládateľná a bezpečná na používanie. Takisto elektrický rozvádzač môže zabezpečovať aj to, že dostanete elektrinu niekde, kde ju nemáte a potrebujete ju, vtedy však potrebujete prenosný elektrický rozvádzač. 

Ako vyzerá elektrický rozvádzač? 

Možno ste si to doteraz ani neuvedomili, ale elektrický rozvádzač je tá skriňa, do ktorej idete v prípade, že vám prestane ísť elektrina z ničoho nič. Je to tá skriňa, ktorá sa nachádza v rodinnom dome, ale aj v byte, či na chodbe bytovej jednotky. Elektrický rozvádzač sa vyrába v dvoch prevedeniach, a to buď zapustený elektrický rozvádzač, alebo prenosný elektrický rozvádzač, v príbytkoch nachádzame práve zapustený elektrický rozvádzač, no v prípade, že chcete mať elektrinu aj v záhradnom domčeku,  no nechce sa vám kopať, tak potom využite prenosný elektrický rozvádzač. Elektrický rozvádzač spravidla vyzerá ako skriňa, ak hovoríme o zapustenom rozvádzači a prenosný elektrický rozvádzač zas vyzerá ako väčšia predlžovačka, samozrejme s inými funkciami, iným výkonom a inými bezpečnostnými prvkami. Ak sa chcete o rozvádzačoch dozvedieť viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.legrand.sk/