Teplovodná krbová vložka – prečo si ju vybrať?

Pri výbere krbu a  vhodnej krbovej vložky do vášho domova by ste mali zohľadniť viacero faktorov. Prvou najdôležitejšou vecou je rozmer miestnosti či priestoru, kde bude krbová vložka umiestnená a osadená. Rovnako by ste sa mali zamyslieť nad krbom ako nad zdrojom tepla a účelom využitie. bude krbová vložka vykurovať priestor ako hlavný zdroj kúrenia alebo ako doplnkový zdroj kúrenia? Chcete ním vykúriť jednu miestnosť alebo vykurovať viacero miestnosti v dome? Bude sa používať aj na ohrievanie vody? Na základe týchto odpovedí si vyberiete najvhodnejšiu alternatívu. Medzi základné druhy krbov patrí teplovodná krbová vložka, teplovzdušné krby a akumulačná krbová vložka.

Teplovodná krbová vložka

Kvalitná teplovodná krbová vložka
Výber teplovodnej krbovej vložky – na čo nezabudnúť?

Teplovodná krbová vložka je krbová vložka, ktorá je vybavená teplovodným výmenníkom. Teplovodná krbová vložka sa napája na vykurovací systém – taktiež teplovodný. Ich fungovanie je založené na princípe, že sa teplo odovzdáva cez teplovymennu plochu do vody, ktorá prúdi cez zabudovaný výmenník. Pri výbere výmenníka by ste sa mali poradiť s odborníkom, ktorý dobre pozná výhody jednotlivých riešení a vie vám vybrať taký výmenník do teplovodnej krbovej vložky, ktorý splní účel používania a očakávaný výsledok z vykurovania.

Teplovzdušná a akumulačná krbová vložka 

Okrem teplovodnej krbovej vložky patria medzi základné krbové vložky teplovzdušné a akumulačné krbové vložky. Teplovzdušné krbové vložky patria medzi cenovo najdostupnejšie a najviac využívané. Akumulačné krbové vložky v porovnaní s teplovodnou krbovou vložkou dokážu akumulovať získané teplo a postupom času ho uvoľňovať do prostredia okolo. Vedia tak vyhrievať priestor aj dlhé hodiny po vyhasnutí ohňa prostredníctvom sálania tepla. Ak práve rozmýšľate nad tým, aký krb by bol tým správnym riešením do vašej domácnosti, nechajte si poradiť od odborníkov, ktorí majú so stavbou a dodaním krbových vložiek dlhoročné skúsenosti. Poradia vám výhody, prečo si vybrať teplovodnú krbovú vložku alebo akumulačnú, aj to, ako by ste sa o nový krb mali starať. Nájdete ich na webovej stránke https://www.krb-vlozky.sk/.