Pizza pec súčasťou altánku alebo letnej terasy? Prečo nie!

Už asi pri každom dome je súčasťou relax zóny aj letná terasa alebo altánok. Práve tu sa najlepšie trávi čas s priateľmi či rodinou. Veľa ľudí si na letných terasách buduje grily či jednoduché letné kuchynky kde pripravujú výborné dobroty počas celého leta. A čo tak pridať k nim pizza pec? Pizza pec je vynikajúci spoločník a to nielen na prípravu pizze. Môžete v nej pripravovať rôzne druhy kysnutých jedál, koláčov, či piecť chlieb a iné dobortky.

Umiestnenie pizza pece

Pizza pec na mieru
Cena pizza pece závisí od jej veľkosti

Pizza pec môže byť postavená kdekoľvek – v interiéri alebo v exteriéri. Môže mať rôzne rozmery – či pre súkromné alebo podnikateľské účely. Je postavená z tehál tak, aby bolo možné v nej zakúriť, z čoho naakumuluje teplo a následne sa ešte dlho používa na pečenie. Pizza pec môže mať rôzny vzhľad – môže byť postavená z komínových tehál, ktoré nemusia byť omietnutné ale zostanú v pôvodnom stave – priznané alebo môže byť omietnutá a namaľovaná napríklad na bielo. Takáto pec bude stredobodom každej terasy či interiéru.

Práca pre odborníkov

Dôležité je pri stavaní pizza pece výstavbu v celej réžii prenechať odborníkom. Iba tak bude funkčná, nebude dymiť a bude piecť tak ako má. V prípade stavania grilu z tehál je dôležité aby ohnisko bolo v určitej výške a naň musí nadväzovať miesto na uloženie roštov. Taktiež dymovod musí byť v určitej výške nad ohniskom aby dym neunikal mimo neho. Samozrejme dôležitá je aj veľkosť komína. S pizza pecou je to podobne. Priestor na rozloženie ohňa a tiež pečenie jedál musí byť v primeranej výške aby sa kuchár nemusel krčiť alebo naopak nemusel dvíhať príliš vysoko ruky pri vkladaní pizze. Keďže v takomto prípade je dymovod s ohniskom spojený, musí byť zachovaná určitá výška na pečenie a veľkosť komína. K tomu musí byť dostatočný priestor na uloženie jedál v takom počte, v akom si praje zákazník. Nakoniec sa podľa predstáv pizza pec omietne alebo iným spôsobom ukončí. V prípade záujmu vedia odborníci postaviť aj atypicky vyzerajúcu piecku, ktorá bude nielen účelová ale aj zaujímavým doplnkom.  Viac informácií získate po navštívení nasledujúcej stránky: https://www.pece-piecky.sk/.