Garážová brána – bezpečný a reprezentatívny vstup do garáže

Garážová brána má dve základné funkcie – ochranu majetku a dizajnové prevedenie. Pri  výbere garážovej brány je dôležité zhodnotenie miesta pred samotnou bránou, prípadne v garáži, s čím bude neskôr súvisieť aj otváranie brány. Garazova brana sa dá vyhotoviť v rôznych farebných prevedeniach. Dá sa veľmi pekne zladiť s farbou fasády, s obkladom alebo strechou. K bráne je možné vybrať aj vchodové alebo personálne garážové dvere. Garážové dvere sú veľmi dobrým pomocníkom, lebo v prípade, že je z garáže potrebné vybrať niekoľko malých vecí, pohodlne postačia.

Druhy garážových brán

Garazova brana s imitáciou dreva
Výber garážovej brány nepodceňujte

Podľa druhu otvárania sa garážové brány delia na krídlové, sekcionálne, výklopné alebo rolovacie.  Krídlové brány sú starou dobrou klasikou. Otvárajú sa zväčša do vonkajšej strany v dvoch krídlach. Pri tomto druhu dvier je potrebné zhodnotiť priestor na tú stranu, na ktorú sa otvárajú. Ak máte pred alebo v garáži málo miesta, nedajú sa odporúčať. Výklopná brána je pripevnená na vstup do garáže v dvoch miestach v hornej časti. Otvára sa výklopným spôsobom. Aj v tomto prípade je potrebné mať pred garážou určité miesto, aby sa nepoškodil automobil. Rolovacie brány sa otvárajú zvislo a nezaberajú takmer žiadne miesto – s výnimkou miesta nad bránou, kde sa dvere rolujú. V tomto prípade tvar otvoru do garáže nehrá žiadnu rolu. Vďaka montáži nad vstupom  nezaberá zo strán žiadne miesto a dobre izoluje. Sekcionálna brána sa otvára po tzv. sekciách. Tento typ brány môže byť umiestnený pod stropom alebo na bočnej strane garáže. Tu je upevnená kovová konštrukcia, po ktorej sa brána pohybuje. Na všetky druhy brán je možné inštalovať aj automatickú jednotku, vďaka ktorej sa brána bude otvárať automaticky na diaľkové ovládanie.

Ako zabezpečiť objednávku garážovej brány

Po samotnom výbere garážovej brány príde odborný pracovník zobrať miery vstupu do garáže a dohodnúť s klientom podrobnosti. Prípadne donesie vzorky farieb a fotodokumentáciu. Súčasne poradí vo výbere brány, ak je to potrebné.  Objednávku aj montáž zabezpečuje odborná firma. Pre viac informácií o garážových bránach, o možnosti objednania či vypracovaní cenovej ponuky sa dozviete na nasledujúcej stránke: https://www.garaz-brana.sk/.