Drevené záhradné chatky – pýcha každej záhrady

Záhrada je úžasná vec. Niekto má záhradu na relax, niekto na stretávanie sa s priateľmi alebo rodinou, niekto na prácu a pestovanie bio ovocia a zeleniny… Súčasťou každej záhrady, či už malej alebo veľkej by mala byť nejaká hospodárska budova alebo drevené záhradné chatky na odloženie potrebných vecí, pracovného náradia. V starších domoch je súčasťou hospodárska budova, ktorá v minulosti slúžila na ustajnenie zvierat, odkladanie sena a odkladanie potrebného náradia. V súčasnosti takého veľké budovy nahrádzajú malé drevené záhradné chatky.

Vzhľad záhradnej chatky

Drevené záhradné chatky 3D návrhy
Využitie drevených záhradných chatiek počas celého roka

Drevené záhradné chatky nájdu svoje miesto v záhrade za rodinným domom ale aj v záhradkárskej osady. Majiteľ má možnosť výber, akú veľkú chatku si zabezpečí. Či to bude naozaj len zariadenie na uskladnenie pracovného náradia alebo miesto, kde si odložíte aspoň jednoduchý záhradný nábytok na oddych pri práci. Záhradná chatka môže byť vybavená jednoduchým zariadením na umývanie rúk, pracovným stolom na uloženie vecí na grilovanie, prípravu jednoduchého jedla alebo zeleninového šalátu. Môže byť vybavená priestorom na občasné prenocovanie alebo miestom na sušenie byliniek. Chatka môže mať podlahu hlinenú alebo uloženú zo zámkovej dlažby. Strecha je jednoduchá s ľahkou strešnou krytinou. Farba chatky závisí od zákazníka. Je možné ju poskytnúť v surovom stave, teda nenalakovanú ani nenatretú a klient si horný náter zabezpečí sám. 

Celkový vzhľad a funkčnosť chatky

Drevené záhradné chatky by mali byť súčasťou každej záhrady. Pri realizácii by ste si mali splniť ohlasovaciu povinnosť na príslušnom stavebnom úrade. Prípadne vám poradia ako pri stavbe chatky postupovať. Veľkosť a tvar pôdorysu je na vás. Chatka môže by jednoduchá alebo s pevnou podlahou s verandou na oddych či konzumáciu jedál  a nápojov. Interiér závisí od predstáv klienta. Môže tu byť vytvorený priestor na dočasné skladovanie ovocia či zeleniny, na sušenia byliniek, odkladanie pracovného náradia, oddych aj dobrodružné prenocovanie. Po oslovení odbornej spoločnosti  si s vami pracovníci objasnia predstavy, umiestnenie, veľkosť, materiál a na základe toho vypracujú cenovú ponuku. Po realizácii výstavby budete určite spokojní. Pre viac informácií o drevených záhradných chatkách navštívte nasledujúcu stránku: https://www.e-chatky.sk/.