Ako nosiť dámske šaty v zime?

S prichádzajúcou zimou meníme svoj šatník z letného na zimný a vyťahujeme veci, ktoré nás nielenže príjemne zahrejú, ale aj vyzerajú štýlovo. To, že vonku vládne mráz a sneh, ešte neznamená, že musíme celú zimu chodiť v tmavých farbách, vysokých čižmách a hrubých bundách. Módny návrhári myslia na to, že dámy chcú aj počas chladných mesiacov vyzerať sviežo a pekne. Ideálnym kúskom do dámskeho šatníka sú práve zimné dámske šaty. Od tých letných sa odlišujú najmä materiálom, jeho hrúbkou no tiež vzormi. Prečítajte si, aké zimné dámske šaty sú momentálne in a ako si vybrať tie pravé orechové. 

Zimné dámske šaty budú ideálnym kúskom vášho šatníka

Hebké dámske šaty
Kombinácia farieb na dámskych šatách

Šaty ako také sú veľmi praktickým kusom oblečenia. Nemusíte si robiť starosti s kombináciou jednotlivých kusov oblečenia, jednoducho zvolíte jeden a máte o starosť menej. Zimné šaty pre dámy sú väčšinou vyrobené z hrubšieho materiálu najmä kvôli tomu, aby počas chladných dní príjemne zahriali. Pletené dámske šaty nájdete počas zimy takmer v každom jednom obchode, záleží iba na vás, ktoré vám padnú do oka. Voľnejšie, obtiahnuté, dlhšie, kratšie – obchody ponúkajú naozaj bohatý sortiment. Čo sa týka vzorov, veľmi trendy je káro, vzor kohútia stopa či rybia kosť. Sú to klasické vzory, ktoré sa rokmi opakujú a určite nimi nič nepokazíte. Ak preferujete istú dávku extravagancie, pokojne zvoľte šaty v metalických odtieňoch, veľké kvety či výrazné farby, ktoré na pohľad až tak veľmi nepripomínajú sychravé zimné počasie. 

Ako sa zladiť so zimnými dámskymi šatami?

K hrubším dámskym šatám sa jednoznačne hodia pančušky či legíny. Ak sú vaše šaty jednofarebné, priam si pýtajú vzorované pančušky. Pri výraznejších šatách veľmi neexperimentujte a siahnite po jednofarebných pančuškách. To isté platí aj pri legínach. Veľkým hitom sú koženkové legíny, ktoré pôsobia efektne a zvýraznia tvar nôh. Čo sa týka obuvi, ku zimným dámskym šatám si môžete obuť vysoké či členkové čižmičky. Štýl čižiem závisí od stupňa elegancie vašich šiat. Na záver zvoľte teplý kabátik a šál, ktorý vás príjemne zahreje aj v tých najchladnejších dňoch. Nezabudnite aj na ďalšie doplnky, akými sú štýlová čiapka či baretka, teplé rukavice a kabelka, ktorá bude čerešničkou na torte vo vašom outfite.

Doplňte svoj šatník trendy dámskymi šatami a kliknite na webovú stránku https://www.differenta.sk/.